Domů Z regionu Středočeský kraj Lapka okradl seniorku za bílého dne, po pár hodinách ho zadrželi zloničtí...

Lapka okradl seniorku za bílého dne, po pár hodinách ho zadrželi zloničtí policisté

0
Sdílet
Pouta, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz | J.B.

Kladensko/Velvary – Velmi troufalý zloděj okradl za bílého dne starou paní v obci Velvary. Na základě městského kamerového systému a díky dobré místní znalosti zlonických policistů se podařilo zadržet čtyřiadvacetiletého recidivistu z Litoměřicka, který odcizil pětaosmdesátileté seniorce kabelku.

O případu informovala policejní mluvčí Michaela Nováková s tím, že ke krádeži došlo včera 23. února před jedenáctou hodinou dopolední v obci Velvary v ulici Na Brčkově. Důchodkyni byla odcizena, z kárky, kterou tlačila před sebou, kabelka, v níž měla peněženku s finanční hotovostí 1.000,- Kč.

„Mladík po krádeži utekl směrem k Hradební ulici, kde odhodil prázdnou odcizenou kabelku. Šetřením policistů a následným zhlédnutím městského kamerového systému se podařilo zjistit identitu pachatele, kterého se následně na základě operativního šetření a s použitím služebního psa podařilo vypátrat a zadržet, uvedl policejní mluvčí Michaela Nováková.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

„Muž byl umístěn do policejní cely a následně mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Provedenou lustrací bylo navíc zjištěno, že byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již odsouzen,“ doplnila mluvčí policie.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na