Domů Prevence Kyberprostor včera a dnes. Přijďte, mezi nás…

Kyberprostor včera a dnes. Přijďte, mezi nás…

0
Sdílet
Kyberprostor včera a dnes. Autor: Policie ČR

Mělnicko – Od 22.září do 29. října 2017 probíhá v regionálním muzeu v Mělníku další výstava z cyklu sociálně preventivních výstav s názvem Kyberprostor včera a dnes. Slavnostní zahájení se konalo ve čtvrtek 21. září 2017.

PSALI JSME – Z PREVENCE:
Celokrajská soutěž „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“

Výstava vznikla v rámci projektu Bezpečné město ve spolupráci s Programem prevence kriminality města Mělníka, Policí ČR, Městskou policií Mělník, Kriminalistickým ústavem Praha a regionálním  muzeem.

Návštěvníci se mohou seznámit s historií i současností kyberprostoru, zejména s nástrahami na internetu a sociálních sítích.

Každé dopoledne ve všední dny od pondělí 16. října 2017 do středy 25. října 2017 probíhají pro přihlášené třídy základních a středních škol preventivní besedy. Erudovaný tým se snaží dětem přiblížit problematiku rizik ve virtuálním světě, včetně  nástrah na internetu a osvětlit jim i trestně právní rovinu jednotlivých jednání, s kterým se mohou při každodenním užívání internetu dostat do styku. Besedy i celá výstava je interaktivní, takže si děti mohou vyzkoušet například psaní na psacím stroji nebo zkusit zavolat z dnes již „muzejních“ telefonů.

Ve čtvrtek 26. října 2017, v den kdy začínají dětem podzimní prázdniny, bude probíhat od 9:00 hodin poslední z besed určená pro širokou veřejnost.

Autor: por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR Mělník

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na