Domů Hlavní zprávy Krvácejícího cizince strážníci ošetřili a kvůli jeho agresi doprovodili až k operačnímu...

Krvácejícího cizince strážníci ošetřili a kvůli jeho agresi doprovodili až k operačnímu sálu

0
Sdílet

Brno – Do Jánské ulice zavolal v neděli po půlnoci strážníky pracovník ostrahy s tím, že neznámý muž rozbil výlohu v obchodní pasáži a nyní silně krvácí. Hlídka uviděla po příjezdu šestadvacetiletého muže vysvlečeného do půl těla, kterému z ruky kapala krev. Strážníci mu proto okamžitě na ránu přiložili tlakové obvazy a zavolali sanitku.

Do jejího příjezdu muže uklidňovali a kontrolovali jeho stav. Informovala o tom tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

Protože bylo zřejmé, že způsobená škoda přesáhne 5000 korun, požádali o příjezd také republikové policisty. Přivolaní záchranáři se rozhodli poraněného muže převézt do Nemocnice u svaté Anny, a protože začal být muž agresivní, požádali strážníky a státní policisty o doprovod,“ upřesnila Kadrnožková.

V sanitce se situace vyostřila ve chvíli, kdy krvácející cizinec začal kopat kolem sebe a nic nedbal toho, že byl k lehátku připoutaný pásy. V útocích pokračoval i na příjmu v nemocnici a policisty, strážníky i zdravotníky se snažil nejen kopat, ale i kousat. „Hlídka městské policie proto muže doprovodila až k operačnímu sálu, kde se následně v rukou lékařů uklidnil. Muž je kvůli rozbití vitríny důvodně podezřelý z trestného činu a jeho případ prošetří Policie České republiky,“ doplnila mluvčí strážníků.

-tk, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na