Domů Z regionu Jihočeský kraj V obci Doly na Borsku se podařilo kriminalistům odhalit pěstírnu konopí

V obci Doly na Borsku se podařilo kriminalistům odhalit pěstírnu konopí

0
Sdílet
Tachovští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí. Autor: Policie ČR

Tachovsko – Poslední listopadový den se tachovským kriminalistům podařilo odhalit další pěstírnu konopí. Pěstírna se nacházela v obci Doly na Borsku – Tachovsko. Kriminalisté na místě zadrželi 24letého „zahradníka“. Podrobnosti poskytla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Při včerejší akci zajistili kriminalisté na Tachovsku přes 1,3 kilogramu marihuany v nelegální pěstírně. Autor: Policie ČR

Kriminalisté zjistili, že muž měl minimálně od května do poloviny září letošního roku vypěstovat 14 rostlin indického konopí, jehož funkční části pak usušil v podkrovní místnosti. Získanou marihuanu měl užívat zejména pro svoji vlastní potřebu, nejméně v pěti případech její nezjištěné množství zdarma poskytl 27letému muži. Dále kriminalisté zjistili, že měl z usušené marihuany vyrobit nejméně 7 gramů hašiše.

„Při domovní prohlídce a prohlídce jiných prostor a pozemků, které byly součástí akce, kriminalisté nalezli přes 1,3 kg suchého rostlinného materiálu, který při provedeném testu pozitivně reagoval na marihuanu, a dvě drtičky marihuany. V podkrovní místnosti pak nalezli zbytky suchých částí rostlin, listy a rostlinnou drť,“ uvedla mluvčí policie.

„Policejní komisař tak včerejšího dne zadrženého muže obvinil ze spáchání přečinu neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný je trestně stíhaný na svobodě,“ doplnila k případu policejní mluvčí Dagmar Jiroušková a upřesnila, že v případě jeho odsouzení mu za uvedený čin hrozí mimo jiné trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

PSALI JSME:Pod mostem v parku Stromovka v Českých Budějovicích byla nalezena mrtvá žena

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na