Domů Hlavní zprávy KRIMINALISTÉ ZABODOVALI: Ozbrojeného pachatele, který oloupil taxikáře policie dopadla za necelý den

KRIMINALISTÉ ZABODOVALI: Ozbrojeného pachatele, který oloupil taxikáře policie dopadla za necelý den

0
Sdílet
Ilustrační snímek pistole. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Ilustrační snímek pistole. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Bílina – Necelých čtyřiadvacet hodin stačilo teplickým kriminalistům, aby dopadli nebezpečného lupiče, který se zbraní v ruce přepadl taxikáře. V noci z pátku na sobotu se nechal pachatel odvézt z Mostu do Bíliny, kde si nechal zastavit na opuštěném parkovišti. Tam pod pohrůžkou zabití taxikáře oloupil.

Informuje o tom mluvčí teplické policie Dan Vítek s tím, že když řidič požádal o zaplacení, útočník vytáhl zbraň, namířil na něj a požadoval po něm peníze. Nakonec si vzal mobilní telefon v hodnotě devět tisíc korun, který měl taxikář položený v autě a utekl.

Přivolaní policisté ihned po pachateli začali intenzivně pátrat a během několika hodin zadrželi 23letého recidivistu, který se nakonec u výslechu k přepadení přiznal, kriminalistům vydal i plynovou pistoli, kterou na taxikáře mířil a také ukradený mobil.

Vyšetřovatel lupiče obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže a zaslal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, z loupeže byl totiž obviněn i v září loňského roku. „Pokud bude obviněný uznán vinným, může strávit až deset let ve vězení,“ dodal mluvčí teplické policie Dan Vítek.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS