Domů Hlavní zprávy Kriminalisté z krajského ředitelství policie v Praze prošetřují další případ vraždy novorozence!

Kriminalisté z krajského ředitelství policie v Praze prošetřují další případ vraždy novorozence!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Události112 (c)2014 - J.B.
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Události112 (c)2014 - J.B.

Praha – V sobotu krátce po druhé hodině ranní vyjížděla výjezdová skupina kriminalistů do třídírny plastu v Praze 10 k nálezu mrtvého tělíčka novorozence, zabaleného do igelitu. Přivolaný policejní lékař na místě konstatoval, že se jedná s největší pravděpodobností o donošené dítě, které podle všeho zemřelo násilnou smrtí.

O případu informovala pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že přesnou příčinu smrti a další souvislosti objasní až výsledky nařízené soudní pitvy.

Vzhledem k okolnostem zahájil vyšetřovatel neprodleně úkony trestního řízení ve věci zvlášť závažného zločinu vraždy.

„Detektivové v této souvislosti pátrají po dosud neznámém pachateli, který s největší pravděpodobností dítě pohodil ve druhé polovině tohoto týdne do kontejneru s tříděným odpadem někde na území hlavního města Prahy nebo ve Středočeském kraji,“ uvedla Zoulová.

Policie žádá veřejnost i odborníky lékaře o spolupráci

„Policie zároveň žádá o pomoc a spolupráci širokou veřejnost i zdravotníky gynekologických a porodnických ambulancí. Jakoukoli informaci o ženě, která byla do nedávna ve vysokém stádiu těhotenství a v současné době je podle vzezření již po porodu a bez dítěte, přijmou policisté prostřednictvím tísňové linky 158,“ doplnila k případu mluvčí policie.

-red.