Domů Hlavní zprávy Kriminalisté vypátrali muže, který se před výkonem trestu ukrýval déle než osm...

Kriminalisté vypátrali muže, který se před výkonem trestu ukrýval déle než osm let

0
Sdílet
Kriminalisté odvádějí zdrženého muže. Autor: Policie ČR

Praha/Thajsko – Hledaný se ukrýval v Thajsku. Vypátrali ho kriminalisté z odboru pátrání Policejního prezidia ČR. Zadržený se v roce 1999 jako člen organizované skupiny dopouštěl leasingových podvodů.  Opakovaně uzavíral fingované leasingové smlouvy na splátkový prodej a to na základě oprávnění, které získal od jedné z leasingových společností.

Zadržený podvody spolu s dalšími lidmi zastřešoval, koordinoval a plánoval. Svým jednání poškozeným způsobil škodu za bezmála čtyřicet milionů korun. Dvaačtyřicetiletého muže Vrchní soud v Olomouci již v roce 2008 odsoudil k trestu odnětí svobody v délce devíti let. V následujícím roce byl vyhlášen na základě příkazu dodání do výkonu trestu do celostátního pátrání. Jelikož se jej nepodařilo na území České republiky vypátrat a všechny důkazy směřovaly za hranice, byl na hledaného vydán Evropský zatýkací rozkaz a Mezinárodní zatýkací rozkaz. V roce 2014 kriminalisté po dlouholetém pátrání ve spolupráci s policisty služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Vsetín zjistili, že by se mohl nacházet v Thajsku. Díky velmi dobré spolupráci s místními úřady a Thajskou královskou policií se jej podařilo v polovině minulého měsíce zadržet na ostrově Koh Samui a cestou mezinárodně právní pomoci deportovat zpět do České republiky.

VIDEO: Kriminalisté zadrželi hledaného v Thajsku

Policie ČR: 8 let se ukrýval v Thajsku

V posledních letech se kriminalistům Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR podařilo vypátrat již několik hledaných osob, které se ukrývali právě v  Thajsku, ale například i v Karibiku. Informuje o tom Eva Kropáčková tisková mluvčí Policejního prezidia ČR.

Dobrá práce policie. Vyjednavač zachránil mladému muži život!

Policejní lovci lebek zadrželi nebezpečného pachatele

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na