Domů Z regionu Ústecký kraj Kriminalisté stále hledají svědky krvavého útoku v Litvínově

Kriminalisté stále hledají svědky krvavého útoku v Litvínově

0
Sdílet
Nápis policejního vozu. Autor: jb
Nápis policejního vozu. Autor: jb

Mostecko – V nemocnici stále zůstává mladá žena, kterou v sobotu 17. prosince v Litvínově na Mostecku napadl a pobodal její bývalý přítel a po krvavém útoku utekl do sousedního Německa, kde se následující den sám udal policii v Chemnitz. Kriminalisté i nadále hledají především případné svědky z autobusu č. 13.

Krajští policisté tak i nadále vyšetřují závažný násilný trestný čin, kdy na zastávce linkových autobusů v Podkrušnohorské ulici v blízkosti požární stanice byla krátce po 19. hodině nalezena zraněná mladá žena. Podle dostupných informací 21letá poškozená nastoupila do autobusu MHD č. 13, který odjížděl v 19.03 hodin od nádraží v Litvínově směrem na Janov. Žena do autobusu nastoupila s nezletilým dítětem školního věku. Během jízdy měla komunikovat s mladým mužem.

„V souvislosti s vyšetřováním tohoto závažného násilného činu žádáme cestující z autobusu č 13, který vyjížděl v 19.03 hodin od nádraží v Litvínově, aby se kriminalistům ozvali prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158. O svědectví žádáme také občany, kteří se pohybovali v blízkosti poškozené ženy, případně v inkriminovanou dobu v litvínovské Podkrušnohorské ulici. Děkujeme za pomoc,“ uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Policisté na případu nadále intenzivně pracují, zajišťují důkazní materiál a vyslýchají osoby. Podezřelý muž, cizí státní příslušník, který se v neděli policistům v Chemnitz sám přihlásil, byl zadržen. Stále ještě probíhají úkony ohledně vydání podezřelého muže do České republiky.

Informace přijme na bezplatné telefonní lince 158 nebo přímo na telefonu mostecké kriminální policie 721 645 472.

Autor: 
Honza Vraný
JV PRESS
www.e-mostecko.cz