Domů Hlavní zprávy Kriminalisté prohledávají vyhořelé výrobní haly u Havraně i pomocí služebních kynologů

Kriminalisté prohledávají vyhořelé výrobní haly u Havraně i pomocí služebních kynologů

0
Sdílet
Policejní psovod Josef Janota se služebním psem Normenem. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Policejní psovod Josef Janota se služebním psem Normenem. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. A to v souvislosti s nedávným rozsáhlým požárem výrobních hal u Havraně na Mostecku. Potvrdila to mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Požár vypukl 22. ledna v časně ranních hodinách, a to v průmyslové zóně poblíž obce Havraň na Mostecku, kdy z dosud nezjištěných příčin začalo hořet ve výrobní hale v objektu firmy, která se zabývá výrobou plastových dílů do automobilů.

Na místě bylo evakuováno přibližně 90 zaměstnanců společnosti. Na likvidaci požáru se tehdy podílelo 14 hasičských jednotek a to jak z řad profesionálů, tak i dobrovolní hasiči. Při požáru nebyl zraněn žádný zaměstnanec ani nikdo ze zasahujících hasičů.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na částku 300 000 000 korun. Policie minulý týden začala s ohledáním místa požáru, které nadále dle možností pokračuje. Kriminalisté si vyžádali dokumentaci a písemnosti potřebné k vyšetřování, které nyní budou zkoumat, probíhaly a stále probíhají výslechy osob.

„Okolnosti a příčiny požáru vyšetřují kriminalisté spolu s vyšetřovateli hasičského sboru. Do vyšetřování byli přibráni i znalci z Technického ústavu požární ochrany, z Kriminalistického ústavu Praha a z kynologie,“ dodala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS