Domů Z regionu Ústecký kraj Kriminalisté odhalili na Litvínovsku velkou pěstírnu konopí

Kriminalisté odhalili na Litvínovsku velkou pěstírnu konopí

0
Sdílet
Odhalená pěstírna. Autor: Policie ČR
Odhalená pěstírna. Autor: Policie ČR

Mostecko – Další úspěšný zátah má za sebou mostecká policie z toxi týmu. V jednom objektu na Litvínovsku totiž kriminalisté odhalili velkou pěstírnu konopí. Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Mostečtí kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi v soukromém objektu osádku vozidla, která přijela na místo, a uvnitř budovy následně objevili dalšího muže. Ten se zřejmě staral o rostliny konopí, které uvnitř pěstoval indoorovým způsobem.

Na místě policisté nalezli 1 319 rostlin konopí různého vzrůstu, které  byly pěstovány ve třech místnostech pomocí speciálního zařízení. Policisté rostliny zajistili a odvezli i zařízení sloužící k pěstování rostlin, které obsahovalo mimo jiné téměř stovku závěsných lamp s výbojkami, filtry s potrubím, bedny s ventilátory, 95 kusů předřadníků, desky s jističi, stojací ventilátory, kanystry s kapalinou. Rostlinný materiál a zařízení budou odeslány na odbor kriminalistické techniky a expertiz k odbornému zkoumání.

Policie na místě zadržela tři osoby, dva Asiaty a jednoho muže z Plzeňska. Ty vyšetřovatel na základě výsledků šetření obvinil minulý týden ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu spáchaného formou spolupachatelství. Na muže ve věku 43, 35 a 31 let podal vyšetřovatel podnět k vazebnímu stíhání. Soud trojici obviněných v sobotu poslal do vazby.