Domů Hlavní zprávy Kriminalisté NCOZ nalezli zakopanou mrtvolu

Kriminalisté NCOZ nalezli zakopanou mrtvolu

0
Sdílet
Policie - zadržený pachatel, ilustrační foto. Autor: PixaBax / CC0 Creative Commons

Praha/Slovensko – Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) od listopadu 2016 velmi úzce spolupracovali s kolegy z Národnej kriminálnej agentury (NAKA) Policajného zboru Slovenskej republiky na případu vraždy člena slovenské organizované skupiny, která měla obchodovat s omamnými a psychotropními látkami. 

Osobu měli zavraždit dva bratři (dvojčata), kteří podle závěrů kriminalistů NAKA působili ve vedení této organizované skupiny.

Muže měli několika ranami zastřelit a převézt do České republiky. V nepřístupném lesním terénu na Valašsku, v blízkosti společné státní hranice, měli vykopat více než jeden metr hlubokou jámu, do které tělo ukryli, částečně zabetonovali, zahrnuli zeminou a zamaskovali.

Společnou prací slovenských a českých policistů se podařilo ustanovit oblast, kde mělo být tělo zakopáno. Kriminalisté NCOZ následně provedli v lesích na Valašsku několik pátracích akcí. V červnu 2017 nalezli na stráni lesní mýtiny místo, které označil pes speciálně vycvičený na vyhledávání mrtvol. Došlo k vyzvednutí těla a následnou pitvou bylo potvrzeno, že k usmrcení muže došlo několika výstřely.

Oba bratři jsou ve Slovenské republice stíháni pro trestný čin úkladné vraždy, za který jim hrozí až doživotní trest odnětí svobody.

 

 

Autor/Zdroj: plk. Mgr. Jaroslav Ibehej,
NCOZ SKPV