Domů Hlavní zprávy Kriminalisté nalezli mrtvé tělo novorozence, jeho matka byla obviněna ze zločinu vraždy!

Kriminalisté nalezli mrtvé tělo novorozence, jeho matka byla obviněna ze zločinu vraždy!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: JB/redakce
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: JB/redakce

Chrudim – Chrudimští policisté ve spolupráci s svými krajskými kolegy z Pardubického kraje vyšetřují od minulého týdně zvláště otřešný a hrůzný  čin a to vraždu novorozence,  ze které již byla kriminalisty obviněna jeho 29letá matka.

O hrůzném činu informovala policejní mluvčí Jana Drtinová s tím, že na základě provedené soudní pitvy těla zemřelého novorozence, dalšího šetření a získaných důkazů byla jako matka zjištěna 29letá žena z Chrudimska. Ta měla po předchozím utajování a skrývání těhotenství před svým okolím dítě porodit bez účasti jiné osoby v únoru letošního roku jako živého, donošeného a životaschopného novorozence. Dítě pak údajně zanechala bez další pomoci tak, že v krátké době zemřelo. Poté jeho tělo měla po nějakou dobu schovávat v papírové krabici s oblečením na otevřeném balkonu ve svém bydlišti a následně jej ukrýt v igelitové tašce do propusti mostku pod příjezdovou komunikací v jedné obci na Chrudimsku, kde bylo policií také nalezeno.

„Matka dítěte byla obviněna pro zvlášť závažný zločin vraždy dítěte mladšího patnácti let, ke svému jednání se částečně doznala. Soudci Okresního soudu v Hradci Králové byl podán podnět na její vzetí do vazby, který byl dnešního dne akceptován,“ vysvětlila policejní mluvčí Drtinová.

„Kriminalisté také prověřují další narození dítěte, které se mělo matce narodit v minulosti. Obviněná je matkou třech dětí, které má v péči. V případě prokázání viny je žena ohrožena trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným,“ doplnila mluvčí policie.

Další informace vzhledem k počáteční fázi vyšetřování případu policie nesdělila.

redakce

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na