Domů Hlavní zprávy Kriminalisté mosteckého toxi týmu obvinili dva muže za prodej a výrobu drog

Kriminalisté mosteckého toxi týmu obvinili dva muže za prodej a výrobu drog

0
Sdílet
Mostecká policie z toxi týmu úspěšně zasáhla. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Mostecká policie z toxi týmu úspěšně zasáhla. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy pětadvacetiletého muže z Mostu. Ten měl podle kriminalistů obstarat a následně prodat v době od podzimu roku 2013 do současnosti nejméně v 100 případech za různé finanční částky nejméně 10 kilogramů omamné látky marihuany.

Drogu prodával v mostecké ulici Jiřího Wolkera a na dalších místech města. Obviněný je stíhán na svobodě a za distribuci drog mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Informovala o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

V policejní cele skončil také dvaapadesátiletý muž z Litvínova. Podle kriminalistů měl v jednom bytě v ulici Maxe Švabinského v Mostě přechovávat předměty, které byly používány při výrobě metamfetaminu.

Policisté z toxi týmu provedli domovní prohlídku a v bytě tyto předměty našli a zajistili. Vyšetřovatel mostecké policie dvaapadesátiletého Litvínovana obvinil z přečinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu a státnímu zástupci podal podnět k vazebnímu stíhání. Okresní soud v Mostě tohoto muže poslal do vazební věznice.