Domů Hlavní zprávy DOBRÁ PRÁCE: Kriminalisté na Karlovarsku dopadli pachatele loupežného přepadení

DOBRÁ PRÁCE: Kriminalisté na Karlovarsku dopadli pachatele loupežného přepadení

0
Sdílet
Policejní pouta, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Karlovarsko – Karlovarští kriminalisté dopadli pachatele loupežného přepadení. K tomu došlo ve čtvrtek dne 16. listopadu v brzkých ranních hodinách v Karlových Varech. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Dvaapadesátiletá žena krátce před šestou hodinou ranní šla po ulici Západní, kdy k ní přiběhl neznámý muž a snažil se jí vytrhnout kabelku. Žena se bránila a o kabelku se s mužem přetahovala. Popruh od tašky však při přetahování praskl a poškozená žena upadla na zem. Toho pachatel využil a i s kabelkou utekl neznámo kam. V kabelce měla žena finanční hotovost přes jeden tisíc korun, osobní doklady, kreditní kartu, mobilní telefon a další osobní věci.

Ženě tak mimo psychickou újmu způsobil škodu přesahující 10 tisíc korun.

Dle popisu začali kriminalisté po neznámém pachateli pátrat. Dopadnout se jim ho podařilo po několika hodinách. Za uvedené jednání proti němu zahájili trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a přečinu Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Během dnešního dne bude soudce rozhodovat o uvalení vazby,“ doplnila karlovarská krajská policejní mluvčí a upřesnila, že v případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

Za zvlášť závažný zločin loupeže poslal soudce 34 letého obviněného muže do vazební věznice.

ČTĚTE TAKÉ:  V Liberci nad ránem vyhasl mladý lidský život. Kriminalisté prověřují úmrtí muže

sim

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na