Domů Z regionu Ústecký kraj Kriminalisté teplické policie dopadli padesátiletého anonyma z řetenické Perly

Kriminalisté teplické policie dopadli padesátiletého anonyma z řetenické Perly

0
Sdílet
Ilustrační snímek policejního vozu. Autor: Honza Vraný

Teplicko – Za smyšlené oznámení o uložení bomby z letošního února muži hrozí až tříleté vězení. Koncem letošního února policisté pátrali po neznámém pachateli, který ve večerních hodinách oznámil na tísňovou linku, že v areálu Perla v Řetenicích je bomba.

Na místo tehdy vyjely dvě desítky policistů a ve spolupráci s hasiči evakuovali z restaurace a herny, které se v objektu nacházejí, přibližně 200 osob. Policejní psovodi pak celý areál prohledali se speciálně vycvičenými psy, žádný nástražný výbušný systém ale nalezen nebyl.

Policisté muže, který uložení bomby oznámil, vypátrali a v uplynulých dnech byl obviněn z přečinu šíření poplašné zprávy.

Padesátiletý muž u výslechu uvedl, že si z důvodu silné podnapilosti vůbec nepamatuje, že na tísňovou linku volal, nicméně důkazy shromážděné v průběhu vyšetřování dostatečně odůvodňují zahájení jeho trestního stíhání.

Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu za oznámení nepravdivé zprávy, která je způsobilá vyvolat vážné znepokojení alespoň části obyvatelstva a vyžádala si bezdůvodnou záchrannou práci integrovaného záchranného systému, až tříleté vězení.

Anonymní oznámení výbušniny na ubytovně. Policisté pachatele vypátrali a umístili do policejní cely

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na