Domů POŽÁRY A HASIČINA Krávu museli v Bánově ze sklepa vyprostit až přivolaní hasiči

Krávu museli v Bánově ze sklepa vyprostit až přivolaní hasiči

0
Sdílet
Krávu museli v Bánově ze sklepa vyprostit až přivolaní hasiči. Autor: HZS Zlínského kraje

Bánov – Krátce po jedenácté hodině dopolední byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu a posilová jednotka dobrovolných hasičů z Bánova k záchraně krávy v obci Bánov, která se podle oznamovatele propadla do sklepa a bylo nutné ji vyprostit.

O záchranné akci informoval v neděli 19. listopadu Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje s tím, že po příjezdu a provedení průzkumu bylo zjištěno, že kráva se majiteli odvázala a při pohybu po stodole se dostala na dřevěnou konstrukci, která takovou váhu neunesla. Kráva se tak propadla do sklepních prostor, ze kterých ji bylo nutné co nejdříve vyprostit.

Protože nebylo možné v prostoru ustavit jeřáb, velitel si na místo povolal technický kontejner ze stanice Zlín a majitel si mezitím na místo zajistil také veterináře.

„Velitel následně rozhodl o vyproštění za pomoci popruhů a nakladače, který se na místo podařilo ustavit. Po vyproštění byla kráva předána do péče veterináře a asi po hodině byl zásah jednotek ukončen,“ doplnil k události Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

PSALI JSME:Záchranáři zasahovali u střetu automobilu s vlakem v Opavě

-sim, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na