Domů Hlavní zprávy Královéhradečtí krajští záchranáři mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Královéhradečtí krajští záchranáři mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

0
Sdílet
Sanitka RZP záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Královéhradeckého kraje

Hradec Králové – Také krajští záchranáři v Královéhradeckém kraji měli letos o Silvestrovské noci napilno! Více, než dvojnásobek průměrného počtu výjezdů realizovali na Silvestra 2017-2018 záchranáři v Královéhradeckém kraji. Informoval o tom aktuálně redakci webu Udalosti112.cz krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

Již během dne museli – mimo  jiné –  pětkrát vyjíždět do horských středisek ošetřovat zraněné návštěvníky hor. Vrtulník Letecké záchranné služby vypomáhal kolegům ze středočeského kraje u dopravní nehody nedaleko obce Ratboř na Kolínsku. Po poskytnutí potřebné péče záchranáři transportovali do pražského traumacentra mladou řidičku, která se svým autem narazila do stromu.

Při nehodě utrpěla, mimo jiné, poranění dolní končetiny Počet zásahů Kryštofa 06 se tak v roce 2017 vyšplhal na konečných 611.

Sanitka RZP záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Královéhradeckého kraje

Silvestrovskou noční směnu jsme tradičně posílili o jednoho operátora a rovněž o další zdravotnickou posádku RZP na základně ve Vrchlabí. V průběhu noci záchranáři zaznamenali 76 výjezdů, zejména od půlnoci do rána. První z nich hned po čtyřech minutách nového roku zrealizovala zdravotnická posádka RZP v Hradci Králové. Záchranáři museli ošetřovat dvaasedmdesátiletého muže, kterému v ruce explodovala petarda. Zraněný utrpěl vážné poranění dlaně a prstů, se kterým po ošetření musel být převezen na urgentní příjem do Fakultní nemocnice. Krátce před druhou hodinou ranní v Peci pod Sněžkou spadli do potoka 61letý muž a o deset let mladší žena. Zatímco žena utrpěla pouze mírné podchlazení a po ošetření mohla být ponechána na místě, muž musel být převezen do trutnovské nemocnice. Mimo podchlazení si totiž pádem způsobil poranění hlavy.


SILVESTR OČIMA ZÁCHRANÁŘŮ V PRAZE: Pražská záchranka posílila na Silvestra své posádky. Na Václavském náměstí stál „Golem…“


Těsně po páté hodině bylo na linku 155 přijato oznámení o vážné dopravní nehodě v Broumově. Na pomoc vyjely místní lékařské i zdravotnické posádky (RZP a RLP).

Zdravotníci na místě ošetřili  tři mladé muže, kteří v dodávce narazili do mostu. Dva cestující utrpěli lehká zranění a po ošetření byli převezeni do nemocnice v Náchodě,“ doplnil mluvčí záchranářů a upřesnil, že zranění třetího muže byla vážná a proto jej záchranáři museli převézt do královéhradeckého traumacentra.


SILVESTR OČIMA ZÁCHRANÁŘŮ V MS KRAJI: Přelom roku 2017 byl pro Moravskoslezské záchranáře pracovní


Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na