Domů Z regionu Pardubický kraj Krádeže kol na Pardubicku za 400.000 korun mají na svědomí dva muži...

Krádeže kol na Pardubicku za 400.000 korun mají na svědomí dva muži ve věku 19 a 31 let

0
Sdílet
Krádeže kol na Pardubicku - krimi zprávy. ( Kradená kola). Autor: Policie ČR

Pardubice – Kriminalisté ve středu 12. října okolo 9. hodiny dopoledne zadrželi dva muže ve věku 31 a 19 let, na něž byl vydán souhlas se zadržením pro podezření z trestného činu krádeže.

Kamerové záznamy zhruba deseti oznámených případů nasvědčovaly tomu, že právě tito dva muži mají na svědomí krádeže kol na území města Pardubic, k nimž docházelo od června letošního roku.

Oba dva s kriminalisty spolupracovali a přiznali se celkem k 47 skutkům. Během výpovědi dokonce popsali, že v několika případech jezdili po městě, jedno odcizili, jenže zahlédli hodnotnější, proto původní „lup“ nechali v jiném stojanu a odjeli na jiném.

Několik okradených cyklistů se už se svým majetkem setkalo, ale máme tu ještě dalších pět zajištěných kusů, u nichž neznáme majitele, neboť jejich krádež nám nikdo neoznámil. Pokud si okradení lidé kolo na fotografii poznají, ať se dostaví na Obvodní oddělení policie Pardubice 1 s doklady dokazující jejich vlastnictví a s informací, kde jim bylo odcizeno.

Oba podezřelí muži dnešní den skončili ve vazební věznici. V případě prokázání viny jim hrozí s ohledem na výši vyčíslené škody, která dosahuje až 400tisíc korun, až pětiletý trest odnětí svobody. Jeden z nich byl dokonce v minulosti za obdobnou trestnou činnost podmínečně odsouzen a podmínka stále trvá.

Autor:
por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
Policie ČR