Domů Hlavní zprávy Recidivista se zaměřil hlavně na vykrádání fary i kostelů na Karvinsku

Recidivista se zaměřil hlavně na vykrádání fary i kostelů na Karvinsku

0
Sdílet
Nápis policie. Ilustrační snímek. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Karvinsko – Dvakrát v prostorách stejné fary, potřetí v kostele na Karvinsku, se měl dopustit 36letý muž opakovaných krádeží. A nejen v těchto objektech měl podezřelý páchat trestnou činnost, dále měl vniknout i do stánku a uzamčené skříňky v Ostravě.

Celková škoda na majetku byla vyčíslena v částce téměř 37 000 korun. Místy spáchání činů byla Ostrava, obec na Ostravsku a Karvinsku. Doba spáchání skutků se datuje od 25. listopadu 2016 do 15. ledna letošního roku. Informuje o tom mjr. Mgr. Gabriela Holčáková z ostravské policie.

Recidivista měl opakovaně vniknout do prostor stejné fary na sklonku loňského roku. Poprvé měl rozbít sklo vstupních dveří a po prohledání místnosti měl odcizit láhve alkoholu a vína. Podruhé měl rozbít sklo okna objektu a odcizit kytaru. Třetí skutek měl muž spáchat na Nový rok v Ostravě. Po překonání uzamčení dveří stánku měl odcizit finance ve výši 2 000 korun. Z uzamčené skříňky měl ve čtvrtém případě odcizit peněženku, doklady, peníze i mobilní telefon. Pátý skutek měl muž spáchat v kostele, v době konání mše. Z prostor zákristie měl muž v průběhu mše odcizit zavazadlo s mobilním telefonem, peněženkou, finanční hotovostí, platební kartou a dalšími věcmi.

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 36letého muže pro trestné činy krádež a poškození cizí věci, dále neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté započali úkony prověřování, přičemž zjistili informace směřující k 36letému muži. Podezřelý se k činům doznal. Pachateli protiprávního jednání hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. O skutcích muže jsem vás informovala i v lednu loňského roku, kdy v jednom z ostravských kostelů demontoval kasičku s financemi. Muž byl odsouzen opakovaně soudy u nás i v cizině.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na