Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Ostravští policisté prověřují okolnosti krádeže nemalé finanční částky

Ostravští policisté prověřují okolnosti krádeže nemalé finanční částky

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B (2015)

Ostrava – K události došlo dne 3. července, kolem 19 hodin v Ostravě. Zatím neznámý lapka využil nepozornosti řidiče dodávky, který v danou chvíli vykládal náklad a neuzamkl si kabinu řidiče. Neznámý pachatel mu odcizil příruční tašku, ve které byla hotovost 130.000,-Kč. 

O případu dnes informovala Události112.cz policejní mluvčí Gabriela Holčáková s tím, že zatím neznámý pachatel měl využít nepozornosti řidiče i příležitosti, kdy 39letý muž odešel vyložit zboží a zavazadlo ponechal bez dozoru. Poté, co zastavil vůz zn. Peugeot Boxer před jedním z domů, šel řidič vyložit zboží. Kabinu řidiče však neměl uzamknout a v interiéru měl odloženu pánskou příruční tašku s financemi ve výši přesahující 130 000 korun.

TIP REDAKCE: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Zavazadla s financemi se v předmětném okamžiku zmocnil zatím neznámý pachatel.

K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

„Pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Znovu opakujeme apel na veřejnost, aby své věci měla v dosahu i v předmětných situacích manipulace se zbožím (obvykle situace při nakládání a vykládání zboží na parkovištích u obchodních center) a aby bez dozoru nenechávala věci nemalých hodnot,“ doplnila mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ: Po domluvě s prodavačkou pronášela zboží přes pokladnu

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na