Domů Z regionu V Kostelanech nad Moravou na Uherskohradišťsku hořel na Apríla rodinný dům

V Kostelanech nad Moravou na Uherskohradišťsku hořel na Apríla rodinný dům

0
Sdílet
Požár rodinného domu v Kostelanech nad Moravou na Uherskohradišťsku. Autor: HZS Zlínského kraje

Uherskohradišťsko – Pět jednotek hasičů hasilo požár rodinného domu v Kostelanech nad Moravou na Uherskohradišťsku, ke kterému došlo na Apríla 1. dubna, krátce po patnácté hodině odpolední. O požáru informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Průzkumem hasiči zjistili, že požár vznikl v přízemí domu, v kuchyni, a odtud se rozšířil na střechu rodinného domu. U domu byl majitel domu, který byl popálený na hlavě a na obou rukou. Hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a později ho předali do péče zdravotnické záchranné služby.

„Sanitka zraněného muže odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. V blízkosti střechy je umístěno vedení nízkého napětí, proto si velitel zásahu přes operačního důstojníka povolal pohotovostní službu správce sítě,“ upřesnil Roman Žemlička.

Po odpojení napětí hasiči s několika útočnými proudy vody uhasili plameny. Zakouřené prostory odvětrávali přetlakovým ventilátorem. Po celou dobu pohybu na požářišti pracovali v dýchacích přístrojích. Na střechu se hasiči dostali jen za pomocí nastavovacích žebříků.

Po uhašení plamenů zkontrolovali s termokamerou teplotu stavebních konstrukcí hořícího domu, a také teplotu stavebních konstrukcí mezi hořícím domem a sousedním rodinným domem. Následně začali rozebírat konstrukci střechy. S motorovou pilou přeřezávali ohořelé trámy krovu. Zbytky střechy nakládali do přistaveného kontejneru a na vlečku traktoru.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů a Policie České republiky.

Příčina požáru zůstává v šetření hasičů, kteří v současné době pracují s několika verzemi. Ty budou po výslechu majitele postupně prověřovány.

Hasiči a policisté u požáru rodinného domu v Kostelanech nad Moravou na Uherskohradišťsku. Autor: HZS Zlínského kraje

Požárem došlo k celkovému zničení střechy rodinného domu, k poškození stavebních nosných konstrukcí a elektroinstalace.

PSALI JSME: Na Uherskohradišťsku hořel v nočních hodinách přístavek rodinného domu

„Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 500 000 korun. Včasným zpozorováním a zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 000 000 korun,“ doplnil k události Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

DOPORUČUJEME: Sedačkomat aneb nakupuj chytře!

Autoři: Jiří Berec,
krajská redakce

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na