Domů Dopravní nehody Kdo jel vozidlem a boural? Řidič z místa nehody utekl

Kdo jel vozidlem a boural? Řidič z místa nehody utekl

0
Sdílet
Dopravní policisté u nehody - vyšetřování nehody, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / Honza Vraný

Olomouc – Ve čtvrtek 6. září, krátce před sedmnáctou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě na ulici Keplerova v Olomouci. Policisté na místě nalezli osobní automobil, bez řidiče. Řidič z místa nehody utekl. Proč, nyní vyšetřují policisté.

O nehodě informovala olomoucká policejní mluvčí  Irena Urbánková s tím, že z dosavadního šetření vyplývá, že osobní motorové vozidlo Mercedes-Benz, řízení zatím blíže neztotožněnou osobou, které jelo směrem k ulici Průmyslová, mělo v uvedeném místě předjíždět, ačkoliv je to v daném místě dopravním značením zakázáno, přičemž při tomto manévru mělo vyjet mimo komunikaci a narazit do oplocení přilehlého pozemku.

Jak z prvotního šetření vyplývá, při předjížděcím manévru mělo vozidlo ohrozit protijedoucí vozidla. Po dopravní nehodě řidič z místa nehody utekl neznámo kam,“ sdělila Urbánková.

Vzhledem k tomu, že řidič utekl, není znám jeho zdravotní stav.

Hmotná škoda je odhadována na 80 000 korun.

„Nehodou se nadále zabývají policisté Dopravního inspektorátu Olomouci, kteří zjišťují, kdo vozidlo řídil a také veškeré okolnosti a souvislosti nehody. Při dalším šetření vyplynulo, že předmětné vozidlo měla užít k jízdě zatím neznámá osoba, která se měla někdy v rozmezí z 5. – 6. září za přesně nezjištěných okolností zmocnit klíče od předmětného vozidla, které bylo zaparkované v Olomouci, části Holice, vozidlo užít k jízdě a následně s vozidlem ve čtvrtek havarovat,“ upřesnila policejní mluvčí Irena Urbánková.


ČTĚTE TAKÉ: Policie hledá svědky nehody, při které zemřel na Olomoucku za nejasných okolností cyklista
Několik hodin ležel u silnice na Olomoucku mrtvý cyklista, který zřejmě havaroval v neděli večer. V pondělních ranních hodinách si ho náhodou všiml projíždějící řidič. Událost vyšetřují krajští kriminalisté, kteří nyní hledají svědky této tragické nehody. 

V tomto případě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. Okolnosti a souvislosti jsou rovněž předmětem dalšího šetření,“ doplnila k nehodě mluvčí policie.

-sim, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na