Domů Dopravní nehody KALAMITA NA D1: Na dálnici D1 se srazilo deset aut, místo je...

KALAMITA NA D1: Na dálnici D1 se srazilo deset aut, místo je zcela neprůjezdné!

0
Sdílet
Aktuálně z dopravy -Události112. Autor: redakce U112.cz

Aktuálně z D1 – Na 127. kilometru naší nejvytíženější dálnice D1 ve směru na Brno došlo v sobotu 14. ledna k hromadné dopravní nehodě hned deseti vozidel. Při nehodě se srazily autobus, dodávky i osobní i nákladní vozidla.

Podle aktuálních informací z místa nehody je dálnice zcela ve směru na Brno uzavřena.

Na místě operují dálniční policisté, hasiči, silničáři i speciální odtahová služba, ti všichni se nyní snaží na rychlo odklidit následky této hromadné nehody, která se naštěstí obešla bez zranění osob.

Aktuálně se na dálnici tvoří dlouhé kolony.

ŘSD a ÚAMK doporučují všem řidičům, pokud můžete, tak se dnes vyhněte dálnici D1 na Vysočině, která hlásí od brzkých ranních hodin doslova kalamitní stav, následkem přívalu sněhové nadílky.

Silničáři a zasahující policisté se na místě snaží všemi dostupnými prostředky dálnici zprůjezdnit, ale jejich snahu jim značně komplikuje nepříznivé zimní počasí.

Teploty dosahují na Vysočině až minus pět stupňů Celsia. Fouká silný vítr a do toho padá místy velmi hustý sníh.

AKTUALIZUJEME: 13.35 hodin

Podle policie cestovalo v havarovaném autobusu 27 osob. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. Při nehodě se střetly autobus, dvě dodávky, nákladní vůz a šest osobních aut.

Policie uvedla, že šlo postupně o tři nehody, z nichž k hromadná havárie došlo poblíž Jihlavy. Přesné příčiny policisté teprve zjišťují.

Dálnice zůstává i nadále zcela neprůjezdná.

-jb