Domů Hlavní zprávy K požáru drážní budovy v Libici nad Cidlinou vyjelo pět hasičských jednotek

K požáru drážní budovy v Libici nad Cidlinou vyjelo pět hasičských jednotek

0
Sdílet
Požár drážní budovy zaměstnal pět hasičských jednotek. Autor: HZS Středočeského kraje

Nymbursko – Na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje byl nahlášen vycházející kouř z bývalého skladu lihovin a piva v areálu nádraží v Libici nad Cidlinou na Nymbursku. Informuje o tom Petr Svoboda z oddělení IZS HZS Středočeského kraje.

K místu události vyslal operační důstojník profesionální hasiče ze stanic Poděbrady a Nymburk a jednotky SDH Městec Králové a Libice nad Cidlinou. Vzhledem k tomu, že požárem byla zasažena drážní budova, vyjela také jednotka Hasičské záchranné služby SŽDC Nymburk.

Deset minut od ohlášení události se na místo dostavila první jednotka, která potvrdila požár štítové dřevěné stěny a části střechy. Hasiči požár lokalizovali za necelou půlhodinu pomocí vysokotlakého proudu. Po příjezdu drážní jednotky bylo z preventivních důvodů vypnuto napájení troleje, která byla nejblíže zasaženému domu. Poté zásah pokračoval pomocí výškové techniky, kdy byla část střechy rozebrána a následně prolita vodou.

Příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího vyšetřování, ale jednou z pravděpodobných verzí je nedbalost při kouření. Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty na trojnásobek.

PSALI JSME TAKÉ: V Kostelanech nad Moravou na Uherskohradišťsku hořel na Apríla rodinný dům

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na