Domů Dopravní nehody K nehodě pěti vozidel u Benátek nad Jizerou letěl vrtulník

K nehodě pěti vozidel u Benátek nad Jizerou letěl vrtulník

0
Sdílet
U nehody zasahoval také vrtulník záchranářů. Auor: HZS Sředočeského kraje

Benátky nad Jizerou – Ke střetu čtyř osobních automobilů a dodávky se zraněním tří osob došlo v Benátkách nad Jizerou. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Benátek nad Jizerou, Staré Boleslavi a Mladé Boleslavi a dobrovolní hasičí z Lysé nad Labem. První jednotka byla na místě za sedm minut od nahlášení nehody.

Informuje o tom vyšetřovatel požárů nprap. Jiří Líbal z HZS Mladá Boleslav s tím, že do příjezdu zdravotnické záchranné služby na místo zásahu prováděly jednotky předlékařskou pomoc zraněným. Jednu řidičku, které zůstaly po nehodě zaklíněny nohy pod přístrojovou deskou, museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení přes levé přední dveře. Zraněná žena byla poté transportována leteckou záchrannou službou do nemocnice v Liberci. Další dvě zraněné osoby, které hasiči pomohli přesunout do sanitních vozů, byly odvezeny pozemní cestou do nemocnice v Mladé Boleslavi.

Po odvozu zraněných a zadokumentování místa zásahu Policii ČR jednotky odklidily vozidla z komunikace a asistovaly s jejich naložením na odtahové služby, následně společně se správou a údržbou silnic uklidily trosky z vozovky. Hasiči na místě zasahovali dvě a půl hodiny, silnice musela být po dobu zásahu uzavřena.

PSALI JSME: Při nehodě dvou osobních automobilů v Praze se zranili dva lidé

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na