Domů Dopravní nehody K havárii osobního auta u Mnichova Hradiště letěl vrtulník

K havárii osobního auta u Mnichova Hradiště letěl vrtulník

0
Sdílet
U nehody zasahoval vrtulník letecké záchranky. Autor: HZS Středočeského kraje

Praha – Na 60. kilometru dálnice D10 ve směru z Prahy do Turnova se stala vážná dopravní nehoda osobního automobilu s tříčlennou posádkou. Informuje o tom vyšetřovatel požáru HZS Mladá Boleslav Michal Macoun.

 

Operační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotky ze stanic Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště. Na místo také vyjeli velitel čety a vyšetřovatel.

„Průzkumem bylo zjištěno, že vozidlo patrně ve vysoké rychlosti vyjelo z dálnice a přerazilo několik stromů na travnatém svahu. Následně zůstalo na kolech v příkopu. Dvě zraněné osoby opustily zdemolovaný vůz samy, ale na zadním sedadle zůstala zaklíněna mladá žena. Hasiči použili k jejímu vyproštění hydraulické vyprošťovací zařízení,“ uvedl vyšetřovatel hasičů a upřesnil, že v průběhu celého zásahu obě jednotky spolupracovaly s několika posádkami zdravotnické záchranné služby.

Vzhledem k vážnému zranění vyproštěné osoby byl na místo povolán záchranářský vrtulník, který pak pacientku transportoval do nemocnice v Liberci.

„Kvůli jeho přistání byl na dálnici směrem do Turnova zastaven provoz. Příčinu nehody vyšetřuje Policie ČR,“ doplnil k nehodě vyšetřovatel Michal Macoun.

PSALI JSME TAKÉ: Po nárazu do stromu u Opárna skončilo havrované auto na boku

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na