Domů Hlavní zprávy Prezident ČR jmenoval do hodnosti brigádního generála i dva policisty

Prezident ČR jmenoval do hodnosti brigádního generála i dva policisty

0
Sdílet
Jmenování nových generálů z řad Policie ČR. Autor: PP

Praha – Do hodnosti brigádního generála byl jmenován náměstek pro ekonomiku policejního prezidenta a ředitel Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy.

Prezident republiky na Pražském hradě u příležitosti výročí dvaasedmdesáti let od konce druhé světové války v Evropě jmenoval do generálských hodností dva příslušníky Policie České republiky. Hodnost brigádního generála získali náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku Petr Petřík a ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Miloš Trojánek.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil také policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, který měl možnost jako jeden z prvních pogratulovat novým generálům.

„Jmenování policistů do generálské hodnosti je velmi významným oceněním jejich dosavadní služby pro Českou republiku, kterou oba tito policisté mnoho let vykonávali kvalitně a svědomitě. Jsem přesvědčen, že tito policisté budou i nadále nadstandardně plnit své úkoly a tím přispívat k rozvoji a profesionálnímu chodu policie,“ řekl policejní prezident.

Kromě těchto dvou policistů prezident republiky povýšil do generálských hodností také další významné osobnosti z řad vojáků, příslušníků Hasičského záchranného sboru, Vězeňské služby ale také z řad veteránů. Informuje o tom mluvčí Policejního prezídia kpt. Iveta Martínková.

PSALI JSME TAKÉ: Shromáždění předsedů Unie bezpečnostních složek si zvolilo nové vedení

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na