Domů Z regionu Olomoucký kraj V Javorníku na Jesenicku hořela skladovací hala se slámou, zasahovali i hasiči...

V Javorníku na Jesenicku hořela skladovací hala se slámou, zasahovali i hasiči z Polska

0
Sdílet
Požár skladovací haly s uloženou slámou a peletami v Javorníku na Jesenicku. Autor: HZS Olomouckého kraje

Javorník – Šest jednotek hasičů včetně mezistátní pomoci polských kolegů se postupně podílelo na likvidaci požáru ve větší skladovací hale s uloženou slámou a peletami v Javorníku na Jesenicku.

O požáru informoval krajský mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák s tím, že prvotní odhady naznačovaly zahoření na větší ploše, včasným zásahem hasičů se však podařilo ničivému počínání plamenů zamezit a uchránit podstatnou část skladovaného materiálu.

K místu události ihned vyrazila jednotka profesionálních hasičů požární stanice Jeseník. Odtud vyjela dvě cisternová vozidla. Návazně na to výšková technika a vozidlo se zásobou dýchací techniky. Z řad dobrovolných jednotek pak k požáru zamířili místní hasiči Javorník, Bílý Potok a Vlčice u Jeseníku. V rámci mezistátní pomoci přijeli na místo také polští hasiči z Paczkówa.

„Hasiči ve velmi krátkém čase zamezili většímu rozšiřování. Část balíků se podařilo pomocí nakladače vyvozit mimo prostory, nicméně požárem postižené části se musí nechat kontrolovaně vyhořet, bohužel s vedlejším efektem a to poničením střešní krytiny,“ upřesnil Hošák.

Požár skladovací haly s uloženou slámou a peletami v Javorníku na Jesenicku. Autor: HZS Olomouckého kraje

Z tohoto důvodu musí být provedena změna a způsob dohledu. Zásah i nadále pokračuje a předpoklad přítomnosti jednotek pro dohled u požářiště je na několik dalších hodin.

OBRAZEM: Likvidace požáru v hale s uskladněnou slámou a peletami – Javorník

„V tuto chvíli neznáme přesnou příčinu vzniku požáru. Majitel se prozatím k požářišti nedostavil (občan cizí státní příslušnosti) a proto není ani vyčíslena vzniklá škoda,“ doplnil k požáru krajský mluvčí hasičů.

ČTĚTE TAKÉ: Požár střechy hospodářského přístavku ve Věrovanech na Olomoucku, škoda 400 tisíc korun

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na