Domů Dopravní nehody Hromadná nehoda čtyř osobních vozidel u Hosína si vyžádala zranění jedné osoby

Hromadná nehoda čtyř osobních vozidel u Hosína si vyžádala zranění jedné osoby

0
Sdílet
Dopravní nehoda čtyř vozidel u Hosína. Autor: HZS Jihočeského kraje

Hosín – K hromadné dopravní nehodě hned čtyř osobních vozidel, ke které došlo ve středu 19. dubna, krátce před osmou hodinou ranní vyjížděli hasiči, policisté i záchranáři. Ze všech osádek byla zraněna při nehodě pouze jedna osoba, která skončila v péči záchranné služby.

Sníh a zimní počasí zatím dopravu na jihu Čech nekomplikují, hasiči zasahovali pouze u nehody u Hosína…

O nehodě informovala tisková mluvčí jihočeských krajských hasičů Vendula Matějů s tím, že na první pohled dramaticky vypadala nehoda, která se stala dnes v ranních hodinách u obce Hosín. K nehodě byla v 7.57 hodin povolána profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné.

„Po průzkumu velitel zásahu potvrdil původní ohlášení na tísňovou link, a to že se jedná o srážku čtyř osobních automobilů. Přestože se nehoda stala na úzké silnici, kde auta neměla mnoho prostoru pro zvládnutí nebo předejití střetu, utrpěla ze všech osádek zranění pouze jedna osoba,“ sdělila mluvčí hasičů a upřesnila, že už v době příjezdu suchovrbenské hasičské jednotky ji měli v péči zdravotníci záchranné služby.

PSALI JSME: U Nové Bystřice se střetla motorka s autem, nehoda si vyžádala požár i vzlet záchranářského vrtulníku

„Zasahující hasiči auta zajistili protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. Žádný únik nebyl zjištěn. Nehodu pak předali Policii ČR k šetření,“ doplnila k dnešní nehodě mluvčí hasičů.

K dalším nehodám zatím jihočeští hasiči vyjíždět naštěstí nemuseli. Přestože velkou část naší republiky trápí padající sníh a nízké teploty, v Jižních Čechách zatím vrácené zimní počasí dopravu nekomplikuje.

DOPORUČUJEME: Sedačkomat aneb nakupuj chytře!

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na