Domů Hlavní zprávy Hříšník měl vysloven zákaz řízení a přesto sedl za volant

Hříšník měl vysloven zákaz řízení a přesto sedl za volant

0
Sdílet
Hříšník měl vysloven zákaz řízení a přesto sedl za volant. ZDROJ: PČR ZL.KR

 

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Zákaz řízení porušil v pátek po třetí hodině pětašedesátiletý řidič. Dopravní policisté ho zastavili u odbočky k hradu Buchlov za volantem Felicie. Při kontrole dokladů zjistili, že muži z Českolipska vyslovil Magistrát města Olomouce zákaz řízení všech motorových vozidel až do srpna příštího roku. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní podle zákona hrozí až dvouleté vězení.

Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne zastavila policejní hlídka z Uherského Brodu dvaačtyřicetiletého muže za volantem octavie. Provedená dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,16 promile alkoholu. Řidič přiznal, že před jízdou vypil několik piv. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní mu hrozí až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

Večer po deváté hodině vyjížděli dopravní policisté k nehodě šestašedesátiletého cyklisty. Muž v Uherském Hradišti odbočoval do ulice Zerzavice. Jenže alkohol udělal své a cyklista odbočovací manévr nezvládl. V dechu mu hlídka naměřila 1,5 promile. Muž po pádu utrpěl zranění, se kterým ho přivolaní záchranáři převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Za tuto alkoholovou jízdu mu hrozí až padesátitisícová pokuta.

Po jedenácté hodině večer projížděl Uherským Ostrohem pětačtyřicetiletý řidič renaultu. Jeho cesta skončila v ulici V zahradách ihned poté, co nadýchal 1,87 promile alkoholu. I on je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policejní kontrole se nevyhnula ani pětadvacetiletá řidička fabie, která v sobotu večer projížděla Uherským Brodem. Poté, co jí vyšel pozitivní test na drogy, jí policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. K užití drogy se mladá žena přiznala. Ještě ten večer se porobila lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Případ je nadále ve vyšetřování.

zdroj: Milena Šabatová  KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na