Domů Hlavní zprávy Horská služba zasahovala u zraněného běžkaře na Krušnohorské magistrále

Horská služba zasahovala u zraněného běžkaře na Krušnohorské magistrále

0
Sdílet
Horská služba zasahovala u běžkaře. Autor: HS Krušné hory

Krušné hory – Běžkaře s komplikovaným zraněním nohy museli v sobotu odpoledne na běžkařské Krušnohorské magistrále nedaleko Bublavy ošetřit a převézt ke zdravotním záchranářům členové HS Krušné hory. Informuje o tom mluvčí HS Radek Zeman.

„Podle našich informací vyjel běžkař ze stopy do hlubokého sněhu a v důsledku toho si zřejmě nějak přetočil nohu s lyží. Tím pádem došlo k vážnému poranění dolní končetiny s nutností převézt zraněného k dalšímu ošetření do nemocnice,“ popsal okolnosti nehody Milan Šulák, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Horští záchranáři dostali výzvu od Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. „Ke zraněnému jsme vyrazili ve dvou, s naším lékařem. Cestou jsme potkali přivolanou sanitku a dohodli se s nimi, že vzhledem k pro ně neprostupnému terénu na nás počkají asi kilometr od místa nehody,“ uvedl Milan Šulák. Po příjezdu pak muže ošetřili, nohu mu zafixovali do vakuové dlahy a zabalili jej do termofólie, protože začínal být podchlazený.

Běžkaře poté umístili do vakuové matrace a na saních za sněžným skútrem jej převezli k čekající sanitce. Tam muže předali zdravotníkům ZZS. Ti zraněného transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice.

„Pak jsme ještě převezli k nám na stanici jeho kamaráda, který nás zavolal. I ten už byl prochladlý, takže jsme mu u nás uvařili čaj,“ komentoval dnešní zásah Milan Šulák s tím, že nezraněný běžkař pak v pořádku odjel domů.

„Musím dnes poděkovat kolegům ze ZZS. Spolupráce s nimi byla perfektní ukázkou koordinace složek Integrovaného záchranného systému,“ řekl k zásahu Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. Dodal, že k takovému zranění může dojít kdykoliv a vzhledem k panujícím teplotám v horách je nutné, aby měli běžkaři takové vybavení, aby nedošlo k podchlazení organismu a tím i při lehkém zranění k ohrožení života.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na