Domů Hlavní zprávy Hasiči zasahují v Královéhradeckém kraji v souvislosti se silným větrem

Hasiči zasahují v Královéhradeckém kraji v souvislosti se silným větrem

0
Sdílet
Hasiči, ilustrační foto. Autor: archv redakce Události112.cz / J. Berec (2015)

  V neděli 29.10. po sedmé hodině ranní začali hasiči v Královéhradeckém kraji řešit první události v souvislosti s extrémně silným větrem, který je očekáván během dne na území celé České republiky. První výjezdy měly jednotky na Trutnovsku a Jičínsku, kdy likvidovaly a odstraňovaly stromy a větve spadlé na pozemní komunikace.

   Profesionální i dobrovolní hasiči v Královéhradeckém kraji jsou připravení v maximálních možných počtech, personálně posílena byla také směna operátorů na tísňové lince 112, tak aby bylo možné vyhovět všem volajícím oznamovatelům i v nestandardních podmínkách.

Hasiči se přidávají k doporučením Českého hydrometeorologického ústavu, která souvisejí se zhoršeným počasím. Lidé by měli omezit pohyb venku a jízdy autem, neměli by chodit do lesa. Neměli by se ani zdržovat v okolí starších budov, kde hrozí stržení střešní krytiny, ale ani v blízkosti větších stromů či sloupů elektrického vedení. Nejprudší nárazy větru je podle meteorologů lepší přečkat v uzavřených prostorách.

Zdroj: mjr. Mgr. Ondřej Sezima

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na