Domů Hlavní zprávy Hasiči zachránili srnečka z hluboké studny ve Vítkově

Hasiči zachránili srnečka z hluboké studny ve Vítkově

0
Sdílet
Záchrana srnečka z hluboké studny ve Vítkově. Autor: HZS MSK

Vítkov – Profesionální hasiči z Vítkova zasahovali v sobotu 29. července, odpoledne na okraji Vítkova (okres Opava), kde svědci objevili v hluboké nezakryté studni srnčí mládě. Ti okamžitě volali na tísňovou linku hasičů.

 

Na místě pádu – na okraji zarostlého palouku u řady stromů – byli hasiči ze zdejší, tedy vítkovské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje prakticky za chvíli.

Na záchranu vyděšeného mláděte z hloubky čtyř metrů studny z betonových skruží, naštěstí bez vody, použili dva díly nastavovacího žebříku, který je ve stálé výbavě zásahových vozidel hasičů.

Zřejmě nejcitlivější z hasičů slezl po žebříku dolů a dával si dobrý pozor, aby na dně studny na srnečka nešlápl. Za chvíli už byl malý, ale krásný tvor v jeho rukou a brzy až nahoře, kde ho podal svému veliteli. Vzhledem k tomu, že srnče nemělo žádná viditelná zranění, nebyl důvod jej držet v zajetí.

Hasiči ještě zabezpečili otvor nebezpečné studny bezpečnostní páskou a odjeli na základnu. Zajistili, aby se o nebezpečném místě dozvěděly příslušné orgány Města Vítkov.

PSALI JSME TAKÉ: Třináctiletý chlapec spadl v Terezíně do studny. Vysvobodili ho hasiči

Autor: Honza Vraný, redakce a HZS Moravskoslezského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na