Domů Dopravní nehody FOTO: Hasiči vyprošťovali řidičky u nehod v Ostravě a Opavě, dětem dali...

FOTO: Hasiči vyprošťovali řidičky u nehod v Ostravě a Opavě, dětem dali plyšové Hasíky

0
Sdílet
Dopravní nehoda v Ostravě a Opavě. Autor: HZS MsK

Ostrava/Opava – Ke dvěma nehodám s vyprošťováním dvou zraněných řidiček osobních automobilů Renault vyjížděli profesionální hasiči v pondělí 12. června odpoledne, a to do Opavy-Kateřinek a do Ostravy-Muglinova. Vyžádaly si celkem pět zraněných osob, mezi nimi i dvě děti u opavské nehody. Hasiči jim darovali malé zelené plyšové dráčky Hasíky.

První z nehod se stala v pondělí odpoledne po půl čtvrté na rušné křižovatce z Opavy na Malé Hoštice v Opavě-Kateřinkách. Střetla se zde Škoda Octavia, jejíž řidička vyvázla bez zranění, a Renault Scénic, v němž se zranily čtyři osoby, včetně řidičky, z toho dvě děti, podle odhadu zasahujících hasičů spíše lehce.

Do Kateřinek vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Opava dvěma vozidly. Nehoda komplikovala rušný provoz v dopravní špičce. Hasiči vyprostili zraněnou a zaklíněnou řidičku Scéniku a předali týmu záchranářů. Obě havarovaná vozidla odtlačili na okraj silnice, když je zabezpečili před případným požárem. Neunikly z nich žádné provozní kapaliny.

Obě děti ze Scéniku dostaly od zasahujících hasičů dráčka Hasíka, aby je uklidnili. Po zdokumentování nehody hasiči asistovali při nakládání obou havarovaných aut na vozidla odtahové služby a uklidili místo nehody.

Ke druhé nehodě – osobního automobilu Renault Clio se zraněnou řidičkou a dodávky Renault Trafic na křižovatce Bohumínské a Dědičné ulice v Ostravě-Muglinově – vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Slezská Ostrava asi o hodinu a půl později.

FOTOGALERIE: Dvě dopravní nehoda v Ostravě a Opavě zaměstnaly složky IZS

Hasiči zajistili místo nehody, zabezpečili obě havarovaná vozidla před případným požárem a vyprostili řidičku Renaultu Clia přes dveře spolujezdce s pomocí páteřní desky. Předali ji do péče záchranné službě.

I tato nehoda způsobila dopravní komplikace.

Po zdokumentování nehody hasiči odtáhli havarovaná vozidla mimo silnici a uklidili ji od střepů. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na