Domů Dopravní nehody FOTO: Těžká hasičská technika vyprošťovala havarovaný a plně naložený kamion v Bohumíně

FOTO: Těžká hasičská technika vyprošťovala havarovaný a plně naložený kamion v Bohumíně

0
Sdílet
Hasičský jeřáb vyprostil v Bohumíně kamion a překládal jeho drátěný náklad. Autor: HZS MsK

Bohumín – Profesionální hasiči, krátce po sobotním poledni zasahovali u dopravní nehody plně naloženého kamionu u Bohumína. Zasahující hasiči museli na místo karambolu přivolat těžkotonážní hasičský speciál, která vyprostil havarovaný kamion. Hasiči následně museli pomocí jeřábu přeložit náklad z havarovaného kamionu.

O nehodě dnes aktuálně informoval tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v sobotu 29. dubna, kolem poledne v Bohumíně-Záblatí (okres Karviná) u nehody kamionu DAF s nákladem 22 tun drátu smotaných do 11 dvoutunových válců na návěsu, který skončil pravými koly v měkké půdě zapasovaný ve svodidlech. Hlavní slovo měl při vykládce těžkých drátěných válců a pak i při úspěšném vyprošťování DAFu hasičský jeřáb Demag/Terex, pomáhal mu naviják hasičské cisterny.

FOTOGALERIE: v Bohumíně-Záblatí (okres Karviná) u nehody kamionu zasahovali hasiči s těžkou technikou…

Nehoda se stala v sobotu dopoledne v bohumínské části Záblatí v Bezručově ulici, kam vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, ze stanic v Bohumíně a Karviné, odkud přijel jeřáb Demag/Terex. Obešla se bez zranění i bez úniku provozních kapalin. Zásah hasičů trval čtyři hodiny. Uzavřenou silnici (MP Bohumín) šlo objet boční ulicí.

„Hasiči nejprve pomocí jeřábu vyložili několik těžkých drátěných válců (kvůli odlehčení soupravy) na silnici, po příjezdu náhradního kamionu je na něj přímo překládali z havarovaného DAFu, opatrně, ale svižně. Po přeložení sedmi z 11 válců bez větších problémů postavili kamion zpět na kola na silnici – jeřáb návěs zezadu zvedl a naviják hasičské cisterny jej z boku přitáhl na silnici,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů a podotlk, že kamion DAF tak mohl nakonec z místa nehody se šťastným koncem odjet.

PSALI JSME: Čtyři osoby zachránili hasiči z hořícího bytu v Ostravě – Porubě

Autor: Jiří BEREC

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na