Domů Z regionu Jihomoravský kraj Hasiči spolu se strážníky otvírali byt v Brně, zachránili nemocnou seniorku

Hasiči spolu se strážníky otvírali byt v Brně, zachránili nemocnou seniorku

0
Sdílet
Strážníci městské policie, ilustrační foto. Autor: archiv MP Brno

Brno – Muži zákona spolu s profesionálními hasiči museli násilně otevřít byt v centru města, ve kterém se nacházela nemocná seniorka, která si sama nedokázala pomoci. Žena následně skončila v nemocnici.

Spolu s hasiči a strážníky na místě zasahovala také posádka záchranné služby.

O události informoval redakci webu #Udalosti112.cz tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba s tím, že jiný scénář než obvykle, měla páteční odpolední návštěva pečovatelky, která přišla za klientkou bydlící v centru města. Když stiskla zvonek, zaslechla volání o pomoc a přivolala proto strážníky. Těm seniorka přes dveře sdělila, že upadla na zem a nemůže vstát.

Cestu k její záchraně komplikovaly zamčené dveře a klíč zastrčený z vnitřní strany zámku. Byt následně zpřístupnili hasiči a strážníci pak v jedné z místností našli ženu, která se jim svěřila, že na pomoc čekala dlouhé dva dny,“ uvedl Pavel Šoba.


ČTĚTE TAKÉ: Nepoučitelná řidička. Řídila, přestože má zákaz!
Policisté z obvodního oddělení Kaplice prováděli v noci 5. října kontrolu vozidel nedaleko obce Velešín. Narazili na  řidičku, která měla vysloven zákaz řízení všech vozidel. Nepoučitelná řidička. Řídila, přestože má zákaz! 

Třiasedmdesátiletou seniorku zdravotníci po prvotním ošetření převezli sanitkou záchranné služby do brněnské Nemocnice Milosrdných bratří,“ doplnil k události mluvčí strážníků.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na