Domů Hlavní zprávy FOTO OD VÁS: Dobrovolní hasiči společně nacvičovali v německém Satzungu

FOTO OD VÁS: Dobrovolní hasiči společně nacvičovali v německém Satzungu

0
Sdílet
Hasičské cvičení v německém Satzungu. Autor: Jiří Fojtík

Satzung – V německém Satzungu se uskutečnilo mezinárodní hasičské cvičení, které mělo za cíl prověřit dobrovolné jednotky v rámci přeshraniční spolupráce. Cvičení se zúčastnili hasiči z Kalku, Hory Svatého Šebestiána a mosteckých Rudolic. Z Německé strany pak na cvičení zasahovaly jednotky ze Satzungu, Reizentheim a Rübenau.

Na zasahující jednotky byly připraveny celkem tři modelové situace. První z nich byl požár haly na výrobu nábytku. Zde zasahující jednotky provedly natažení útočných C proudů a uhaseni fiktivního požáru.

Mezitím na druhém stanovišti probíhala simulovana nehoda dvou osobních automobilů s nárazem do stromu. Vyproštění zraněných osob prováděla jednotka z Hory sv Šebestiána společně s kolegy ze Satzungu a Reizentheimu.

Poslední stanoviště byl požár kontejneru kde zasahovali hasiči z Rudolic se svojí novou Tatrou Cas 30 T 815 -7 pořízenou právě díky Evropským dotacím, které vznikly mezinárodní spolupráci.

Po vyhodnocení proběhlého cvičení se jednotky přesunuly do místní zbrojnice, kde společně zakončily mezinárodní cvičení.

FOTOGALERIE ZE CVIČENÍ…

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Dobrovolní hasiči ze čtyř jednotek společně nacvičovali záchranu osob zavalených v sutinách domů

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na