Domů Hlavní zprávy Hasiči z Jičína likvidovali ranní požár autodílny

Hasiči z Jičína likvidovali ranní požár autodílny

0
Sdílet
Požár autodílny v Jičíně. Foto: HZS ČR

  Jičín –  Profesionální i dobrovolní hasiči z Jičína zasahovali dnes v úterý 24.10. od ranních hodin u požáru autodílny v areálu bývalé mlékárny v Dělnické ulici v Jičíně. Na operační středisko hasičů byla událost nahlášena v 6:51 hodin.

    Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o požár autodílny v samostatně stojícím objektu, ve kterém se nacházelo ještě několik uzavřených garáží či dílen. Nejprve otevřeli vrata autodílny a brzy bylo zřejmé, že uvnitř hoří dodávkový automobil. Hasiči za pomocí vysokotlakého vodního proudu zahájili hašení a krátce po sedmé hodině oheň uhasili. Celý zásah probíhal za použití dýchacích přístrojů.

Požárem byla zcela zničena zaparkovaná dodávka a poškozené bylo také další vybavení autodílny. Při události nebyl nikdo zraněn. 

Na místo se dostavil hasičský vyšetřovatel z Jičína a také pracovníci zjišťování příčin požáru z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč. Společně jako důvod vzniku požáru předběžně stanovili technickou závadu na dodávkovém vozidle. Úmyslné založení požáru vyšetřovatelé vyloučili. Odhadovaná výše vzniklé škody byla po dohodě s majitelem stanovena na asi pět set tisíc korun českých.

Zdroj: mjr. Mgr. Ondřej Sezima HZS ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na