Domů Dopravní nehody Hasiči z Frýdku-Místku vyprošťovali uvízlou dodávku na slovenské straně Beskyd

Hasiči z Frýdku-Místku vyprošťovali uvízlou dodávku na slovenské straně Beskyd

0
Sdílet
Čeští hasiči vyprošťovali na slovenské části Beskyd polskou dodávku. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Frýdeckomístecko – Čeští hasiči ve čtvrtek 23. března dopoledne na území Slovenska vyprošťovali polský dodávkový automobil Peugeot Boxer s elektrospot­řebiči, který zabloudil ve slovenských Beskydech a skončil zapadlý na lesní cestě, místy pokryté ledem.

O nehodě informoval krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že jen několik desítek metrů na slovenskou stranu (u české obce Bílá) vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Staré Hamry.

„V místě sjetí dodávky mimo lesní cestu – jedním kolem do rozbředlé hlíny – již čekali dobrovolní hasiči ze slovenské obce Korňa (Žilinský kraj), kteří jistili dodávku předním navijákem jejich terénního automobilu, který však nebyl pro vytažení Peugeotu dostatečně silný. Polský řidič tvrdil, že jej na úzkou lesní cestu navedla ještě za tmy jeho navigace,“ upřesnil Kůdela.

„Čeští hasiči použili silnější naviják ze zásahové cisterny dobrovolných hasičů, kolegové z Frýdku-Místku jim asistovali. Polská dodávka byla po vytažení na cestu schopna dojet na silnici a pokračovat dál do Bratislavy,“ doplnil k události mluvčí hasičů.

PSALI JSME: Náročné vyprošťování řidiče havarovaného kamionu na Bruntálsku hasiči

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na