Domů Hlavní zprávy Dobrovolní hasiči v Braňanech na Mostecku odstraňovali ze střech bytovek uvolněné plechy

Dobrovolní hasiči v Braňanech na Mostecku odstraňovali ze střech bytovek uvolněné plechy

0
Sdílet
Hasiči odstraňují na střeše uvolněný plech. Autor: JSDH Braňany

Braňany – Dobrovolní hasiči z Braňan na Mostecku zasahovali v pátek také na střeše bytového domu, kde vlivem silného větru došlo k odtržení části plechové střešní konstrukce. Silný nárazový vítr zaměstnal během pátečního dopoledne řadu hasičů v kraji.

V Braňanech silný vítr utrhal plechu na třech bytovkách. Dobrovolní hasiči tak museli v lezecké výbavě uvolněné plechy na střechách třech domů odstranit.

Nad Českou republikou se během čtvrteční noci a pátečního rána přehnal silný západní vítr s nárazy až 25 m/s, který především lámal větve stromů a ničil střechy domů.

Hasiči odstraňují uvolněný plech ze střechy domu. Autor: JSDH Braňany

Díky tomuto silnému větru hasiči vyjížděli ve čtvrtek 23. února k 359 případům technické pomoci, přičemž dlouhodobý denní průměr je 149 technických výjezdů. Nejhorší situace byla v Karlovarském (64 výjezdů), Jihočeském (52 výjezdů), Plzeňském (40 výjezdů) a Středočeském kraji (38 výjezdů). Jednotky pomáhaly zejména při odklízení spadaných stromů ze silnic a železnic.

PSALI JSME: Silný nárazový vítr komplikuje život i obyvatelům Ústeckého kraje. Hasiči zasahují u vyvrácených stromů

Za prvních osm hodin dne 24. února byly jednotky hasičů vyslány k dalším 420 případům technické pomoci. Výrazněji byly postiženy oblasti západní poloviny Čech. Nejvíce práce měli opět hasiči ve Středočeském kraji (88 výjezdů), Plzeňském kraji (76 výjezdů) a Jihočeském kraji (50 výjezdů). Studená fronta doprovázená silným větrem se nyní přesouvá směrem k východu naší republiky.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na