Domů Hlavní zprávy Mladý dobrovolný hasič z Teplicka vykradl svou domovskou hasičkou zbrojnici

Mladý dobrovolný hasič z Teplicka vykradl svou domovskou hasičkou zbrojnici

0
Sdílet
Ilustrační snímek modrého majáčku. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Teplicko – Vlastní hasičskou zbojnici vykradl mladý dobrovolný hasič z Teplicka. Po odemknutí vzal motorovou pilu a dvě vysílačky. O krádeži informuje mluvčí teplické policie Dan Vítek s tím, že policisté měli podezření na možného pachatele již při přijetí oznámení o vloupání do hasičské zbrojnice.

Policie totiž už při přijetí oznámení pojala podezření, že by mohl mít krádež na svědomí jeden z dobrovolných hasičů, protože do zbrojnice pachatel vnikl za použití shodného klíče. Jejich domněnka se záhy potvrdila, pachatelem byl skutečně mladý dobrovolný hasič, který se policistům u výslechu ke krádeži nakonec přiznal.

Své pohnutky omlouval tím, že nutně potřeboval peníze, ukradenou pilu proto obratem prodal a vysílačky si schoval v lese.

Policistům pak skrýš ukázal a nakonec se podařilo vypátrat i muže, kterému motorovou pilu prodal a zajistit ji, vybavení pak policisté mohli vrátit do rukou hasičů.

Mladík, který má vše na svědomí, si již převzal sdělení podezření z přečinu krádeže, za který mu v případě uznání viny hrozí až dvouleté vězení.

ZAUJALO NÁS: Opilý řidič sanitky převážel v Praze ležícího pacienta

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na