Domů Hlavní zprávy Hala se senem v Převýšově lehla popelem! Zasahovalo několik hasičských jednotek

Hala se senem v Převýšově lehla popelem! Zasahovalo několik hasičských jednotek

0
Sdílet
Skladovací hala se senem v Převýšově lehla popelem, na místě zasahovalo sedm jednotek. Autor: HZS Královéhradeckého kraje

Převýšov – Několik hasičských jednotek se postupně sjelo do obce Převýšov, kde došlo k mohutnému požáru skladovací haly se senem. Hala tak doslova lehla popelem. K požáru došlo v 16:57 hodin, v pondělí 25. prosince na Boží hod vánoční. 

O požáru informovala redakci serveru Události112.cz krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že v areálu zemědělských budov došlo k požáru jedné skladovací haly o rozměrech přibližně 15×40 metrů. Požár objektu se dostal do své 4. fáze, tedy zachvátil celou halu. Po dohodě s majitelem objektu bylo rozhodnuto o tom, že se nechá hala se senem celá kontrolovaně dohořet.

Další zásah jednotek by byl pro samotné hasiče velmi nebezpečný.

Železobetonová konstrukce se postupně propadala a neumožňovala vstup do objektu. Jednotky tak provedly zabezpečení okolních objektů, aby zabránily rozšíření požáru i na ně.

Vyšetřovatel příčin požáru stanovil předběžnou škodu na 2,7 milionu korun. V hale shořely asi dva tisíce balíků slámy v hodnotě 700 tisíc korun, zbylé dva miliony korun jsou škody způsobené na samotném objektu haly,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Götzová.


PSALI JSME:  Požár rodinného domu ve Stěžírkách způsobila zapálená svíčka. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun


Příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování. „To bude pokračovat ohledáním místa události, až bude požářiště kompletně dohašené a vychladlé,“ doplnila mluvčí.

-jb (red.)


OD KRAJSKÝCH HASIČŮ:  V Hlušicích likvidovalo deset hasičských jednotek požár haly s kachňaty, uhynulo asi 3500 kachňa


Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na