Domů Hlavní zprávy FOTO: Ze skály v lomu Velká Amerika se zřítila mladá žena, do...

FOTO: Ze skály v lomu Velká Amerika se zřítila mladá žena, do nemocnice ji přepravil vrtulník

0
Sdílet
Záchranná akce mladé ženy v lomu Velká Amerika. Autor: Trans Hospital plus

Lom, Velká Amerika – V neděli 27. srpna, v odpoledních hodinách se mladá žena zřítila ze skály v lomu Velká Amerika v CHKO Český kras na Berounsku ve Středočeském kraji. O události informoval redakci serveru Události112.cz ředitel záchranné služby Trans Hospital plus Bořek Bulíček.

Na místo události vyrazili okamžitě všechny složky IZS a to; lékařské vozidlo Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje z výjezdové základny Beroun, zdravotnická posádka (RZP) záchranné služby Trans Hospital Plus, dále pak vrtulník Letecké záchranné služby hlavního města Prahy na palubě s profesionálními hasiči lezci, Policie ČR, profesionální hasiči ze stanic Řevnice a Beroun.

Po příjezdu záchranářů na dno lomu se zraněná žena nacházela na skále u vody a byla po celou dobu při vědomí.

„Hasiči kteří se k ní slanili z vrtulníku, mladé ženě poskytli první pomoc a poté spustili na vodu člun na kterém dopravili lékařku ke zraněné,“ doplnil k události a záchranné akci ředitel Trans Hospitalu Bořek Bulíček a upřesnil, že po prvotním ošetření byla pacientka transportována k vrtulníku a následně letecky přepravena do Fakultní motolské nemocnice s poraněním ramene, hrudníku a pravé dolní končetiny.

FOTOGALERIE: Záchranná akce mladé ženy v lomu Velká Amerika

Kriminalisté teplické policie dopadli padesátiletého anonyma z řetenické Perly

Autor: Jiří Berec *

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na