Domů Hlavní zprávy FOTO: Záchranáři se podíleli na vzdělávání studentů Univerzity třetího věku

FOTO: Záchranáři se podíleli na vzdělávání studentů Univerzity třetího věku

0
Sdílet
Záchranáři se podíleli na vzdělávání studentů Univerzity třetího věku Autor: ZZS MSK

Ostrava – Moravskoslezští záchranáři se kromě své výjezdové činnosti často podílejí také na vzdělávání studentů – ponejvíce budoucích záchranářů a lékařů. V pondělí 20. listopadu však přednášeli netradiční skupině, a sice studentům Univerzity třetího věku. V rámci Ostravské univerzity navštěvuje na Katedře intenzivní medicíny, urgentní medicíny a forenzních oborů pilotní ročník oboru Etudy první pomoci šestatřicet studentů – pět mužů a jednatřicet žen.

Studenti, kteří navštívili výjezdové stanoviště a ředitelství ZZS MSK v Ostravě-Zábřehu, si nejprve vyslechli přednášku mapující historii a podstatné informace o zdravotnické záchranné službě, jejích činnostech, organizaci, posádkách i práci záchranářů v terénu. Získali množství informací rovněž v oblasti operačního řízení a o úkolech operátorů ZZS.

FOTOGALERIE: Záchranáři se podíleli na vzdělávání studentů Univerzity třetího věku

Následně byli rozděleni do skupin a postupně se vystřídali na třech stanovištích – v učebně ZZS si vyzkoušeli správný postup při resuscitaci pacienta, v garáži se seznámili s vybavením sanitních speciálů a v hangáru pak nahlédli do života leteckých záchranářů. Při všech částech výuky projevovali studenti velmi aktivní zájem o představovaná témata a vznášeli řadu dotazů.

Studenti, kteří pocházejí z celého Moravskoslezského kraje, se k výuce scházejí jednou za čtrnáct dní, přičemž absolvují zimní a letní semestr. Během přednášek se dozvědí o základech anatomie a fyziologie, první pomoci a různých stavech ohrožujících pacienta, stejně jako o základních vyšetřeních postiženého, obvazových technikách, imobilizaci, polohování pacienta, transportu zraněného, zajištění místa u dopravní nehody, a dalších tématech.

ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři zasahovali u střetu automobilu s vlakem v Opavě

Autor: PhDr. Lukáš Humpl,
Tiskový mluvčí ZZS MSK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na