Domů Hlavní zprávy Záchranáři se na Bruntálsku věnovali dětem

Záchranáři se na Bruntálsku věnovali dětem

0
Sdílet
Záchranáři na Bruntálsku se věnovali dětem. Autor: ZZS MsK

Bruntálsko – V průběhu uplynulého týdne proběhly na Bruntálsku dvě exkurze dětí na výjezdová stanoviště ZZS MSK.

Tři desítky dětí z dětského domova ve Vrbně pod Pradědem navštívily v sobotu 21. října spolu se svými pedagogy tamní stanoviště ZZS.

Návštěvníci se nejen seznámili s technikou záchranářů a jejím použitím, ale některé části vybavení záchranářského speciálu si mohli také sami vyzkoušet. Pod vedením posádky děti pracovaly s transportními prostředky, pomůckami pro fixaci zraněných končetin a páteře… Velký zájem samozřejmě vzbudil nejen ambulantní a moderně vybavený prostor sanitky, ale také kabina vozidla a místo řidiče.

Téměř dvacítka dětí základní školy o několik dní dříve navštívila také stanoviště ZZS v Krnově. Také jim se profesionální záchranáři trpělivě věnovali. Děti si mohly vyzkoušet roli pacienta, ale i spolupráci při poskytování první pomoci. Kolegové rádi zodpovídali také řadu otázek mladých návštěvníků.

Záchranáři na Bruntálsku se věnovali dětem. Autor: ZZS MsK

Zdravotnická záchranná služba se podílí na edukaci veřejnosti, pokud jde o poskytování první pomoci a výchovu v základních znalostech jejího poskytování. Návštěvy dětí školního věku jsou velmi vhodnou příležitostí, kdy lze atraktivní formou a pomocí zážitku předal důležité informace a dovednosti, které mohou v reální situaci vést k záchraně lidského života.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ZZS MSK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na