Domů Hlavní zprávy FOTO: V Ostravě hořel byt, několik lidí bylo zraněno, jeden člověk zemřel

FOTO: V Ostravě hořel byt, několik lidí bylo zraněno, jeden člověk zemřel

0
Sdílet
Záchranáři zasahovali u požáru v Ostravě.

Ostrava – Krátce po třinácté hodině v úterý 15. listopadu vyjížděli profesionální hasiči k nahlášenému požáru bytového domu v Ostravě. 

Spolu s hasiči byly na místo vyslány tři týmy záchranné služby – posádka rychlé lékařské pomoci a dvě skupiny rychlé zdravotnické pomoci.

O události informoval krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující záchranáři se pokoušeli pomoci osmasedmdesátiletému muži, který byl v místě požáru nalezen bez známek života. Zahájili neodkladnou resuscitaci s cílem obnovit činnost srdce postiženého. Jejich snaha však byla marná a lékař byl nucen konstatovat smrt.

„Týmy záchranářů dále ošetřily dvaadvacetiletého muže, jednačtyřicetiletou ženu a dvě děti (tři a osm let). Všichni se při požáru nadýchali zplodin hoření. Jejich stav nebyl život ohrožující, se záchranáři komunikovali,“ uvedl Humpl a doplnil, že po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči byli pacienti transportováni do zdravotnického zařízení a předáni v ostravské Městské nemocnici.

OBRAZEM z místa požáru – Ostrava

Hasiči u požáru v Ostravě darovali zraněné holčičce plyšového Hasíka

v Ostravě-Radvanicích u požáru bytu ve dvoupodlažním bytovém domě, který si vyžádal zranění – nadýchání čtyř osob, mezi nimi dvou dětí zasahovaly podle ostravských hasičů na místě čtyři hasičské jednotky.

Jedno z nadýchaných dětí dostalo od profesionálních hasičů plyšovou hračku zeleného dráčka Hasíka s červenou přilbou, kterou vozí od letošního září vybraná zásahová vozidla Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

„Děvčátko podle zasahujících hasičů s pláčem odmítalo převoz do nemocnice a poté, co dostalo plyšovou hračku, se okamžitě utišilo. Profesionální hasiči již takto obdarovali při svých zásazích v Moravskoslezském kraji nejméně pět dětí,“ uvedl krajský mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Okolí místa požáru policisté neprodleně zcela uzavřeli. Předběžná škoda byla podle hasičů odhadnuta na 100 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

-jb