Domů Dopravní nehody FOTO: U nehody u Přechovic na Strakonicku zasahoval lékařský vrtulník

FOTO: U nehody u Přechovic na Strakonicku zasahoval lékařský vrtulník

0
Sdílet
U nehody u Přechovic zasahoval vrtulník. Autor: HZS JčK
U nehody u Přechovic zasahoval vrtulník. Autor: HZS JčK

Strakonicko – Vážná dopravní nehoda se stala v úterý 2. srpna v ranních hodinách na silnici u obce Přechovice na Strakonicku. Těžké zranění utrpěl jeden z řidičů, do nemocnice ho musel přepravil lékařský vrtulník.

O nehodě informovala krajská mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Strakonice s cisternou a rychlým zásahovým automobilem, svolána byla jednotka SDH obce Volyně.

Jednalo se o střet dvou osobních automobilů značek Škoda Felicia a Mercedes Benz.

„V době příjezdu hasičů stály oba zcela zdemolované vozy na silnici. V obou autech cestovali pouze řidiči, z nichž řidič Felicie zůstal ve svém voze zaklíněn. Na jeho vyproštění hasiči museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Po vyproštění ho ihned předali do péče zdravotníků záchranné služby a následně pomohli s jeho transportem do vrtulníku letecké záchranné služby,“ sdělila mluvčí hasičů a doplnila, že řidič Mercedesu vyvázl z nehody bez zranění.

OBRAZEM z místa dopravní nehody

„Zároveň s vyproštěním zasahující hasiči provedli u aut protipožární opatření a opatření k zamezení úniku provozních kapalin. Provozní látky vyteklé na silnici zasypali sorbentem,“ doplnila k nehodě tisková mluvčí Vendula Matějů.

Komunikace byla dle sdělení ŘSD v místě nehody uzavřena. Dopravu na místě řídili policisté. Co, stálo za touto vážnou dopravní nehodnou nyní zjišťují policisté z Dopravního inspektorátu.

-jb, sim