Domů Z regionu Liberecký kraj Společné setkání dopravních policistů tří států. Na výstavě motocyklů v Polsku byli...

Společné setkání dopravních policistů tří států. Na výstavě motocyklů v Polsku byli i naši policisté

0
Sdílet
Společné setkání dopravních policistů tří států. Autor: Policie ČR

Kraj – Ve dnech 31. března až 2.dubna probíhala v polské Wroclawi moto-výstava pod názvem „Mototargi Motocyclove – Wrocław Motorcycleshow 2017“.

Záštity nad policejními složkami z Polska, Německa a České republiky v rámci tohoto ročníku se ujalo Krajské ředitelství policie Polské republiky se sídlem ve Wroclawi, v čele s jejím ředitelem inspektorem Arkadiuszem Golanowskim.

Jedná se již o několikátý ročník motocyklových trhů, kterých se mimo vystavovatelů motocyklů všech možných továrních značek a výrobců účastní také ozbrojené složky z Polské republiky. Zejména vojenská policie a polská státní policie. Mezi vystavovatele byly pozvány i zahraniční policejní složky. Výstavu navštívili policisté ze saské dopravní policie Spolkové republiky Německo a dopravní policisté z České republiky.

FOTOGALERIE: Společné setkání dopravních policistů tří států. 

Společná účast polských, českých a saských policistů měla zdůraznit a podtrhnout především efektivní spolupráci policejních útvarů a podpořit pozitivní obraz policejních složek v rámci Evropské unie a evropských policejních sborů.
Samotné konání akce přispívá k pozitivnímu vnímání policejních složek veřejností, a těší se mimo jiné velké oblibě a zájmu návštěvníků.

Vystavovatelé prezentovali novinky ze světa motocyklů, představovali novátorská řešení na úseku bezpečnostních prvků jak řidičů motocyklů, tak samotných strojů. Výborná spolupráce všech zúčastněných se zástupci policejních složek tří států nabídla mnoho příležitostí ke vzájemné komunikaci, zejména k tématům týkajících se dopravních předpisů provozu na pozemních komunikacích a bezpečnosti na silnici. V neposlední řadě tato akce umožnila navázání nových kontaktů a vybídla tak všechny účastníky k budoucí možné spolupráci.

DOPORUČUJEME: Kolina je synonymem pro kvalitní nábytek!

Autor:
Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje,
– tiskový mluvčí

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na