Domů Z regionu Moravskoslezký kraj FOTO: Šestnáct jednotek hasičů likvidovalo požár haly v areálu ŽDB v Bohumíně

FOTO: Šestnáct jednotek hasičů likvidovalo požár haly v areálu ŽDB v Bohumíně

0
Sdílet
Požár v Bohumíně. Autor: HZS MsK

Bohumín – Hned šestnáct hasičských jednotek se podílelo na sobotním požáru haly jednoho z provozů v areálu Železáren a drátoven Bohumín. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Nikdo nebyl zraněn!

Požár v provozu Tažírna patentovaného drátu byl na operační středisko ohlášen v sobotu 30. července osm minut před desátou hodinou dopoledne. Na místo bylo postupně vysláno šestnáct hasičských jednotek, včetně speciálního automobilu z chemické laboratoře HZS Moravskoslezského kraje ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Profesionální hasiči k události vyjeli ze stanic HZS MSK Bohumín, Havířov, Karviná, Orlová, Ostrava – Fifejdy, Ostrava – Zábřeh, Ostrava – Jih a Ostrava – Přívoz a dobrovolní z obcí Starý Bohumín, Bohumín – Záblatí, Bohumín – Šunychl, Doubrava, Havířov, Havířov – Životice, Orlová – Poruba a Petrovice – Závada.

Obrazem – požár v Bohumíně

Již při jízdě k zásahu byl z dálky viditelný hustý černý kouř, valící se z areálu. Hasiči postupně nasadili k likvidaci události několik vodních proudů zevnitř budovy, několik na střeše a využili také lafetové proudnice na výškové technice. Střechu objektu poté pokryli speciální hasební pěnou.

Zásah byl náročný na spotřebu dýchací techniky, na místo byl povolán protiplynový automobil s náhradními dýchacími přístroji, pro organizaci spojení bylo využito mobilní operační středisko, tedy spojovací automobil ze stanice HZS MSK v Ostravě – Zábřehu.

Událost se obešla bez zranění, chemický automobil, který monitoroval ovzduší nejen u zásahu, ale i ve městě Bohumíně, nenaměřil díky dobrým rozptylovým podmínkám žádné zvýšené koncentrace škodlivin. Příčinu vzniku požáru šetří na místě vyšetřovatelé hasičů.

Autor: nprap. Jakub Kozák
– zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje