Domů Hlavní zprávy FOTO: Požár střechy průmyslové budovy v Kroměříži způsobila zářivka

FOTO: Požár střechy průmyslové budovy v Kroměříži způsobila zářivka

0
Sdílet
HZS ZLK -foto
Požár střechy průmyslové budovy v Kroměříži Autor: HZS Zlínského kraje

Kroměříž – V úterý 12. července byl v 10:22 hodin dnes vyhlášen poplach profesionálním hasičům ze stanice Kroměříž a dobrovolným hasičům z Kroměříže a Hulína. Vysláni byli k požáru střechy průmyslové budovy na ulici Hulínská v Kroměříži. 

První jednotka byla na místě do tří minut. Jak bylo z místa potvrzeno, došlo zde k požáru, který zasáhl konstrukci části stropu a střechy průmyslové haly. Hasiči okamžitě nasadili výškovou techniku a několik útočných vodních proudů. Na pokyn velitele zásahu budovu okamžitě opustilo 80 osob. Po necelé čtvrthodině dostali hasiči požár pod kontrolu.

FOTOGRAFIE Z MÍSTA POŽÁRU STŘECHy V KROMĚŘÍŽI

Následně bylo provedeno částečné rozebrání konstrukcí stropu a střechy a pomocí termokamery byly vyhledány a dohašeny další skrytá ohniska požáru. V 12:03 hodin byla velitelem oznámena celková likvidace požáru a jednotky se postupně vrátily na své základny. Na místě byla ponechána pouze jednotka sboru dobrovolných hasičů města Kroměříže, která zajistí nutnou dohlídku na požářišti.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který jako příčinu vzniku stanovil závadu na elektroinstalaci budovy. Výše škody i uchráněných hodnot je nadále předmětem šetření.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček
– HZS Zlínského kraje